Історія закладу

Історія закладу до 75 річного ювілею. З Ювілеєм!


В перші повоєнні роки, тільки-но країна почала підніматися з руїн, цукровий завод почав реконструкцію занедбаного приміщення, яке знаходилось поруч, на розі вулиць Артема та Блюхера.

Восени 1948 року в цьому приміщенні було відкрито дитячий садок, який знаходився у відомчому розпорядженні цукрозаводу, а також ясельну групу, яка знаходилась під патронатом міськздраввідділу. Завідувачем закладу була Кречковська Марія Іванівна. Дитячий садок відвідували в основному діти, батьки яких працювали на заводі. Група була різновікова. Іграшок, обладнання було мало, але було велике бажання у всіх працівників дарувати дітям радість.

/Files/images/історія закладу.png

В 195І році все приміщення було віддане в розпорядження заводу і дошкільний заклад став двохгруповий, очолювала його на той час Сук Лідія Семенівна, а з 1962 року в закладі починає працювати 4 групи. За цей період було добудовано зимові спальні, зміцніла матеріальна база дитячого садка, розширено територію, збудоване ізольоване приміщення харчоблоку. Дитячий садок став центром дошкільного виховання в районі. Двадцять років віддала своїй справі завідуюча Сук Лідія Семенівна.

Великі зміни відбулися і в подальші роки. З 1971 по 1977 роки значно благоустроєно приміщення: проведено каналізацію, водогін, водяне опалення, заасфальтовано центральний вхід, зроблено огорожу. Дитячий садок був заповнений доглянутими, допитливими дітлахами.

В 1979 році ,за адресою Блюхера 13, керівництво цукрового комбінату збудувало двоповерхове типове приміщення на 140 місць. Ініціатором будівництва стала молода завідуюча Тихоневич Ліна Степанівна. Будівництво велось господарським методом, силами працівників заводу. Добре працювала будівельна бригада з села Білозір»я, робітники ЖКГ. За ходом проведення будівельних робіт слідкував особисто директор, який керував цукровим комбінатом на той час, Максименюк Михайло Михайлович. Він особисто вносив ділові корективи, для того, щоб садочок був красивим та затишним для малят. Була зроблена підлога з підігрівом, дзеркальну стіну для занять хореографією, придбали сушильно-прасувальний верстат. А скільки ще добрих людей допомагали новозбудованому садочку: світлі дубові вікна – лісництво, спортивний майданчик – батьки, а 300 кущів троянд – зелене господарство.

Восени 1979 року новий корпус дошкільного закладу радо зустрів малят. Трудовий колектив на той час налічував 33 особи: Йшов 1981 рік. « Групи на той час були переповнені невгамовними дітлахами по 35-37 осіб,- згадувала наступна завідуюча Любов Прокопівна Власенко, - та ми брали участь у Всесоюзному огляді дошкільних закладів цукрокомбінатів, до нас приїздили на гостину і китайці і москвичі». В 1983 році цукровий комбінат на території добудував ще 4 чудові літні павільйони для чотирьох груп. Працівники садочка зростили фруктовий сад, який частував весь сезон дошкільнят своїми плодами.

В 1986 році педагогічний колектив очолила Синьогуб Юлія Григорівна. Трудовий колектив поповнювався новими працівниками. В 90-х роках настали важкі часи економічної скрути. Довго не поповнювався м'який та твердий інвентар, посуд, іграшки. Але педагогічна робота кипіла - дошкільний заклад був одним з кращих в районі. В освітній процес була запроваджена нова програма «Малятко». Вихователі брали участь у виставках, конкурсах, святах, семінарах та методичних об’єднаннях району. Неодноразово дошкільники отримували грамоти районного відділу освіти за високу виконавчу майстерність. На той час в закладі працювали більше тридцяти працівників і всі вони були віддані своїй справі. За великий внесок в педагогічну діяльність закладу завідувач Синьогуб Юлія Григорівна була нагороджена Грамотою президії Верховної Ради УССР, та знаком «Відмінник освіти України».

В 1999 році заклад очолила завідувач Желтякова Марина Миколаївна.В серпні 2001 року дошкільний навчальний заклад передали на фінансування в відділ освіти Смілянського міськвиконкому. На той час відбулися зміни в складі трудового колективу і в керівництві : місце завідувача посіла Любченко Тетяна Анатолівна. Трудовий колектив налічує 33 особи, з них: педпрацівників -15, обслуговуючого персоналу - 19. Серед педагогічних працівників з вищою освітою 50% . Педколектив здійснює інноваційну діяльність, бере участь у міських методичних заходах та конкурсах під керівництвом вихователя-методиста Дзюбак Лесі Олексіївни. В 2006 році на міському конкурсі «Вихователь року» вихователь Шалигіна Н.Є. посіла І місце. Неодноразово вихованці закладу отримували перші місця у конкурсі «Я малюю маму». Садочок працює за гнучким режимом, створена група з дванадцятигодинним перебуванням дітей, обладнані логопедичні кабінети, працюють два вчителя-логопеда Секретаренко Т.Л. та Тимошенко О.Б. та три логопедичні групи для дітей з вадами мовлення. Кваліфіковану допомогу надавала психолог Злотеско Т.Є. Пріорітетним напрямком колективу стала орієнтація на індивідуально-особистісну освіту, розкриття потенційних можливостей кожної дитини, її творчих здібностей засобами театру. В закладі ведеться робота з обдарованими дітьми , працює гурток "Казковий світ" керувала яким музичний керівник Граменко галина Петрівна. Ведеться також господарська діяльність під керівництвом завгоспа Радченко В.М. З ініціативи завідувача Тетяни Анатоліївни збудували власну котельну, зробили капітальний ремонт частини споруди, ведуться поточні ремонти. Велику подяку висловлює адміністрація садочка головному спонсору директору ВАТ цукрокомбінат Нечипоренку Юрію Олександровичу.

Осінь 2009 року принесла для дошкільного закладу новий 60-річний ювілей. В цьому ж році педагогічний колектив запроваджує нову програму розвитку дошкільників «Я у Світі».

У 2012 році заклад поповнився молодими спеціалістами:вихователі Никифорець О.С., Жукова О.В., Мігуненко О.М., Кучер Т.І., Таран Н.А., практичний психолог Власенко О.А. Відбулися зміни і в керівництві закладу - вихователя-методиста Дзюбак Л.О. було призначено на посаду завідувача закладу. В групах створене сучасне предметно-ігрове розвивальне середовище.Вихованці закладу брали участь у Фестивалі дитячої творчості та отримали ІІ місце у танцювальній номінації.

У 2013 році заклад поповнився молодими вихователямиПавленко О.А.,Черноус Н.О., вичелем-логопедом Підмогильною І.М., музичним керівником Віноградовою В.М.Заклад запроваджує нову програму "Дитина". педагогічний колектив працює над проблемою "Підвищення якості освіти та формування професійної компетентності педагогів шляхом гуманної педагогіки".

Значно поновлено м"який та твердий інвентар, посуд, здійснено поточні ремонти,облаштувано методичний та логопедичний кабінети. Придбано комп'ютерну техніку. Дошкільний заклад підключено до мережі Інтернет, має свій сайт. Педагоги закладу діляться досвідом нпедагогічної роботи на сторінках фахових видань, беруть участь у різних методичних заходах, інтернет-заходах, успішно організовують методичні об'єднання на базі дошкільного закладу.

У 2014 році завідувач закладу Дзюбак Л.О. організувала семінар-практикум завідувачів міста "Гурткова робота у дошкільному закладі". У 2015 році заклад брав участь у Всеукраїнському інтернет-конкурсі "Кращий методичний кабінет" та нагороджений грамотою за 8 місце в Україні.

У 2017 році призначено вихователя-методиста Павленко О.А., завідувача господарства Бойчук В.А.. Зроблено психологічний кабінет, кабінет завгоспа. Значно поновлено ігрове обладнання на майданчиках, зроблено ландшафний дизайн. В групах розпочато роботу щодо капітальних ремонтів санвузлів.

/Files/images/психол каб.jpg

/Files/images/nefktn.jpg /Files/images/туалет яслі.jpg

Заклад продовжує працювати над створенням ландшафтного дизайну. Значний вклад у оздобленнятериторії внесла помічник вихователя Томусяк-Молдован В.В. Навесні 2019 року заклад брав участь у у Всеукраїнському конкурсі інтернет-порталу рейтингу освітніх закладів України «Краще оформлення зовнішньої території закладу. Весна 2019»та посів ІІ рейтингове місце по Україні.

/Files/images/ландшафт.jpg

/Files/images/ландш 2.jpg

У 2018 році заклад закінчив роботу над методичною проблемою "Розвиток мовлення дошкільників засобами театралізованої діяльності". Результатом роботи стало виготовлення театру великої ляльки та театру маріонеток.

/Files/images/театр буратіно.png /Files/images/театр вел ляльки.jpg

У 2019 році колектив закладу поповнився новими працівниками: вихователем-методистом Царенко Т.В., яка брала участь у Всеукраїнському конкурсі Інституту обдарованої дитини "Творчий вчитель- обдарований учень" та отримала 5 місце у номінації "Освіта дошкільників"; музичним керівником Красюк Л.С., завідувачем господарства Марченко Л.Ф., помічниками вихователів: Забудською Ю.І., Пугач О.С., Середа І.В., Луновська Т.М.

На основі результатів обстеження обдарованих дітей працювали гуртки:

«Шашки» - керівник Карчевський А.А. У квітні відбувся шашкових турнір між дітьми старших груп

«Грайлики-читайлики» - керівник вчитель-логопед Підмогильна І.М. Гурток «Англійська мова» - керівник Кузіна О.І

/Files/images/гурток чит.png

/Files/images/гурток англ.png

У березні 2020 року працівники закладу взяли участь уВсеукраїнському конкурсі «ІІ Всеукраїнське заняття доброти» та отримали грамоту.

Упродовж 2021 року вихователь МІГУНЕНКО О., завідувач ДЗЮБАК Л., вихователь-методист ЦАРЕНКО Т. взяли участь у конкурсі «Панорама творчих уроків – 2021» від видавництва «Шкільний світ». Матеріали педагогів надруковано на шпальтах Всеукраїнського часопису для педагогів дошкільників «Дитячий садок»

Діти та працівники закладу взяли участь у Всеукраїнській благодійній акції фонду «Таблеточки» на допомогу онкохворим дітям. Нагороджені грамотою

У 2020-2021 навчальному році на базі закладу було проведено міське методичне об’єднання музичних керівників у режимі онлайн. Музичний керівник КРАСЮК Л. підготувала конспект заняття «Осінні ритми награвають, нас на творчість надихають» (розвиток творчих здібностей дітей у музичній діяльності шляхом використання елементів системи Карла Орфа) та презентацію до нього, також було виготовлено музичні шумові інструменти.

Виготовлено дитячу метеостанцію.У психологічному кабінеті виготовлено куточок-планетарій

Замінено систему освітлення у молодшій групі, придбано бойлер, пилосос, комплект постільної білизни, у середній групі придбано килим та тюль у груповій кімнаті замінено у групі №5 комплект постільної білизни.

Державним коштом замінено вікна у кількості 25 штук

Упродовж 2022 року працівники та батьківський колектив закладу постійно займалися волонтерством та благодійністю. Нагороджені подякою міського голови. Продовжуємо наближати перемогу……

Влітку 2022 року розпочали свою діяльність театральна студія та музей. Музей поповнено інсталяцією сільськогосподарського двору та іншими експонатами.

Восени 2022 року у місті спільно із Телекомпанією «Сміла-ТВ» розпочато цикл відео для дошкільнят та батьків «Вітрила творчості та мрій». Метою яких є ознайомлення батьків та дітей з світом дошкілля нашого міста. Заклад представив відео «Фокуси для дітей» та «Саморобні музичні інструменти. Музичні вправи за системою Карла ОРФА», "Нейроігри для дошкільнят", "Висаджування насіння та розсади квітів" (вихователі ВЛАСЕНКО О., ЧЕРНОУС Н., вчитель-логопед ПІДМОГЛЬНА І., музичний керівник КРАСЮК Л.)

В жовтні 2022 року батьківська громада та працівники закладу підтримали благодійну акцію Національного Банку України «Смілива гривня» зібрані кошти перераховані на потреби Збройних Сил України.

Кiлькiсть переглядiв: 115

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.